10. 12. 2021.

Začátkem listopadu 2020 jsme se podíleli v obci Branjevo, v Bosně a Hercegovině, na zahájení výstavby kanalizační sítě. Byli jsme hlavním dodovatelem veškerého materiálu.  O 2 měsíce později,  14. prosince, jsme v oblasti města Zvornik proškolili zaměstnance realizační firmy
a uzavřeli dodávky potřebného materiálu. Jsme rádi, že jsme mohli být při tom.

Schůzka, která se konala 14. prosince v areálu štěrkovny a pískovny nedaleko obce Branjevo, uzavřela 1. část výstavby kanalizační sítě v této oblasti. Na schůzku se dostavil:

  • ředitel naší firmy Ing. Robert Nevrlý,
  • náš zástupce pro Balkán Ing. Vlastimil Jánoš,
  • zástupci realizační firmy Kreso Gradnja,
  • a zástupci vodárenské společnosti ze Zvorniku.

Na místo stavby jsme dodali celkem 67 kamionů materiálu. A bylo to velkolepé!

kanalizace Branjevo

Koordinační schůzka proběhla v přátelské atmosféře a všechny spolupracující strany se na všem bez problémů dohodly. Projekt kanalizační sítě pokryje více než 800 domácností v obci Branjevo a Branjevo tak bude do budoucna mezi prvními obcemi v celé municipalitě Zvornik s kompletní vodovodní a kanalizační infrastrukturou.

kanalizace Branjevo
Výstavba kanalizační sítě byla velkou událostí.

Velmi si vážíme spolupráce s Českou rozvojovou agenturou, bez níž by tato výstavba nebyla zahájena. Je dobře, že takový orgán existuje, protože pomáhá udržovat dobré jméno České republiky v zahraničí a českým firmám usnadňuje cestu k zahraničnímu trhu. Jsme rádi, že jsme součástí tohoto projektu, protože pomáháme vytvořit infrastrukturu, která zkvalitní nejen život místních, ale výrazně pomůže i životnímu prostředí.

Více si můžete přečíst v místním článku.

Část zástupců – jména